OPZCI

Zaproszenie na konferencję Vaccine Forum 2023, 28.09.2023 r.

Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych serdecznie zapraszamy do udziału w Vaccine Forum 2023, które odbędzie się 28 września 2023 roku o godzinie 11:00 w Villi Foksal, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Foksal 3/5.

V-Forum to wyjątkowe wydarzenie, jest to nowa odsłona spotkań ekspertów, przedstawicieli parlamentu, samorządów, stacji sanitarno-epidemiologicznych, środowiska medycznego oraz mediów ogólnopolskich  i branżowych poświęconym profilaktyce grypy. Podczas debaty zostaną poruszone istotne zagadnienia, dotyczące popularyzacji szczepień ochronnych, w tym także rekomendacje ekspertów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych na nadchodzący sezon 2023/2024.

Podczas wydarzenia przedstawiona zostanie perspektywa europejska dotycząca rozwiązań wprowadzanych w innych krajach. Nasza debata będzie stanowiła próbę przeniesienia na polski grunt wniosków płynących z doświadczeń zaprezentowanych przez dwóch gości specjalnych.

V-Forum to też czas, aby zastanowić się na jakim etapie realizacji Strategii dla szczepień 2030 znajduje się Polska. Wierząc w ogromny potencjał wzrostu wyszczepialności wynikający z rozszerzenia szczepień w aptekach, przedstawiony zostanie Dokument programowy dot. szczepień w aptekach.

Wzorem lat ubiegłych podczas wydarzenia wręczane będą nagrody dla instytucji najbardziej zaangażowanych w promocję szczepień i samorządów realizujących programy zdrowotne w zakresie chorób zakaźnych.

Spotkanie V-Forum to doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów zaangażowanych w działania na rzecz upowszechniania szczepień w Polsce. Wierzymy, że Państwa zaangażowanie przyczyni się do wprowadzenia zmian, które ułatwią pacjentom dostęp do szczepień.

Aby wziąć udział w spotkaniu prosimy o wysłanie potwierdzenia na adres mailowy natalia.skarbek@procontent.pl do 19.09.2023 r.

Z wyrazami szacunku

prof. dr hab. n. med. Adam Antczak

Przewodniczący Rady Naukowej

Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych

Dawniej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy